Lokalizacja

Pobliskie tereny w okolicy Kamienicy nad Wartą

od kilku lat są intensywnie rewitalizowane i zyskują coraz bardziej atrakcyjną pozycję wśród miejsc Poznania, które przyciągają mieszkańców oferując im przestrzeń do odpoczynku, spaceru, rekreacji, relaksu oraz spędzania czasu na łonie natury. Bezpośrednio przy budynku znajduje się Park Stare Koryto Warty z amfiteatrem, fontanną i placami zabaw dla dzieci, Stary Rynek pełen barów i restauracji, pawilon Nowa Gazownia będący miejscem spotkań sztuki i kultury, a pobliska Wartostrada prowadzi do licznych nadwarciańskich atrakcji. Inwestycja dodatkowo jest doskonale skomunikowanawszędzie jest blisko, w zasięgu krótkiego spaceru znajduje się większość atrakcji jakie oferuje Poznań. Centrum miasta oferuje oczywiście dostęp do najlepszej infrastruktury – bliskość ścieżek rowerowych, komunikacji miejskiej oraz uczelni. Kamienica położona jest w centrum, jednak przy bocznej uliczce, co zapewnia spokój i komfort mieszkańców.

Stare koryto Warty

Stare Koryto Warty to oaza zieleni w samym centrum miasta coraz częściej przyciągająca zarówno mieszkańców, jak i turystów

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Warta rozgałęziała się w Poznaniu tworząc między innymi Wyspę Chwaliszewską. Poszczególne koryta rzeki z biegiem lat zaczynały robić się coraz płytsze. W latach 60. XX w. by uchronić miasto od licznych powodzi zasypano zakole chwaliszewskie. Dopiero w ostatnich latach miasto rozpoczęło rewitalizację tego obszaru o ogromnym potencjale, zamieniając go w piękne i malownicze miejsce. W latach 2013-2015, w okolicy kościoła Wszystkich Świętych i Starej Gazowni, na miejscu dawnego odcinka rzeki, powstał Park Stare Koryto Warty.

Warta

Relaks, aktywny odpoczynek, słońce, woda, piękne widoki
- tak można opisać spędzanie czasu nad Wartą

Idąc przez pobliski Park Stare Koryto Warty w stronę rzeki dotrze się do urokliwego Amfiteatru, za którym rozpościera się malowniczy widok na Wartę oraz Ostrów Tumski, obok zaś zaczyna się uznane od wielu lat miejsce spotkań poznaniaków – KontenerART. Idąc lub jadąc Wartostradą, która jest pieszo-rowerową drogą biegnącą wzdłuż brzegu Warty po chwili czeka na nas szereg kolejnych atrakcji: Nurt, Brzeg Wschodni, Na Fali. Dla osób lubiących uprawiać sport – tereny Warty z boiskami, halami sportowymi i kortami tenisowymi czy przystań Posnania.

Gazownia

Pawilon Nowa Gazownia - miejsce o kulturze i dla kultury

Stara Gazownia w Poznaniu jest już od ok. 170 lat znanym elementem miasta oraz jednym z symboli europejskiej rewolucji przemysłowej. W ramach projektu „Centrum Kultury Nowa Gazownia” powstał Pawilon Nowa Gazownia, który stał się wielofunkcyjnym miejscem spotkań mającym promować współczesną kulturę, wspierać działania młodych twórców, udostępniając im swoją przestrzeń.

Stary Rynek

Zależy Ci na tym, aby mieć atrakcje kulturalne i społeczne na wyciągnięcie ręki?

Serce Poznania – Stary Rynek oferuje cały wachlarz możliwości spędzenia czasu wolnego. Życie towarzyskie i kulturalne zawsze toczy się wokół Rynku, który jest trzecim pod względem wielkości rynkiem staromiejskim w Polsce. To tutaj zjeżdżają się liczni turyści, aby podziwiać kolorowe kamienice, majestatyczny Ratusz z dobrze wszystkim znanymi Koziołkami. Wieczorem płyta rynku zamienia się w tętniące energią centrum życia nocnego miasta.

Kultura i rozrywka w zasięgu ręki

Lubisz, gdy wokół cały czas coś się dzieje?
W centrum nie zaznasz nudy.

W centrum miasta organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, muzyczne, teatralne. Wielbiciel każdego rodzaju rozrywki znajdzie coś dla siebie. Poznański rynek jest gospodarzem wielu wydarzeń – w czerwcu można trafić na Jarmark Świętojański, spektakle teatralne festiwalu “Malta”, noce muzeów. Letnim hitem rozrywkowym jest również KontenerART, w którym odbywają się liczne warsztaty, koncerty, spotkania i imprezy.

Sprawdź listę dostępnych lokali

Zadzwoń, napisz lub przyjedź do naszego biura sprzedaży